top of page
Антонов.jpg

Антонов-Овсеенко, А.

     Журналистика XXI. Новые СМИ и свобода слова / А. Антонов-Овсеенко. – Харьков : Фолио, 2017. – 267 с. 

     ХХІ век ознаменовался распространением нового вида СМИ – онлайн-медиа, что дало повод заговорить об умирании их "традиционных" видов. Но развитие мультимедийности, процесс конвергенции обеспечили успех использования старыми СМИ принципиально новых технологий. Не изменилось главное: для создания профессиональных СМИ по-прежнему требуются профессиональные навыки и умения. Еще одно непременное условие заключается в соблюдении норм профессиональной журналистской этики – как и общечеловеческих норм морали. Кроме того, не следует путать профессиональную журналистику с военно-политической пропагандой, яркие образцы которой явили миру с началом ХХІ века большинство СМИ в России и подобных ей странах развитой автократии. Там одновременно с развитием СМИ оттачивает свое пагубное мастерство и цензура; ее новые, изощренные виды и формы также подробно описаны в книге.

Безсмертний.png

Безсмертний, В. 

    Українська журналістика та її воєнний сегмент учора, сьогодні, завтра /  В. Безсмертний. – Київ : Ліра-К, 2020. – 200 с.

       Праця В. Безсмертного являє собою твір, розрахований на читачів з числа молоді та осіб середнього віку. Він може використовуватися в якості навчального посібника для студентів факультетів журналістики, порадника для журналістів, які готуються до відрядження до зони Операції об’єднаних сил (ООС) або вже там працюють. Книга грунтується на широкому фактичному матеріалі, написана цікаво, легка для сприйняття та усвідомлення.

 

      Книга присвячена 27 річниці журналістики незалежної України. Це перший твір такого жанру, написаний українською мовою. Потреба у ньому назріла вже давно. Молоду генерацію українців цікавить звідки походить журналістика, які виклики долає, чим може пишатися, у якому напрямку рухається.

1 002.jpg

   В епіцентрі подій – журналіст. – Дніпропетровськ : Журфонд, 2005. – 400 с.

     Перша в Україні книга-дайджест містить деякі суспільно вагомі публікації 2003-2005 років центральних і місцевих періодичних видань країни. Крім того, книга розповідає про розвиток і сучасний стан вітчизняної журналістики, зростання ролі друкованого слова у житті суспільства.

   Матеріали подаються мовою оригіналу.

кость.png

Кость, С.

  Історія української військової преси : навч. посібник / С. Кость. –  Львів : ЛНУ імені Івана Франка, 2018. – 340 с.

   Досліджено історію української військової преси, поєднану з ідеєю державності як головного історичного і морального імперативу українців. Розглянуто пресу як вияв бойового духу, волі й прагнення до свободи нації. 

    Для магістрів факультету журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка, які опановують новостворенну спеціалізацію "Воєнна журналістика", а також може зацікавити викладачів і студентів інших факультетів та широкий читацький загал.

Михайлін.jpg

Михайлин, І. Л.

   Журналістька освіта і наука : підручник / І. Л. Михайлин. – Суми : Унів. кн., 2020. – 336 с.

      Підручник висвітлює такі теми, як роль університету в розвитку журналістики та журналістської освіти; викладач журналістики як педагогічна особистість; історія журналістської освіти та її найважливіші уроки; університет, його завдання і функції; модель навчання й виховання журналіста у вищій школі. Охарактеризовано структуру журналістикознавства як системи; оглянуто наукову українську періодику з журналістики, розкрито методологічні особливості історії журналістики як галузі наукового знання та методики наукової праці в галузі історії журналістики. Подана вибрана історіографія новітніх праць з журналістикознавства. Теорія і методика викладання журналістики у вищій школі репрезентовані розглядом методичної організації діяльності творчих майстерень та навчально-виробничих практик, а також викладом методики науково-дослідної роботи студента з журналістики. Для студентів і викладачів напрямку «Журналістика та інформація».

Михайлин.jpg

Михайлин, І. Л.

     Основи журналістики  : підручник / І. Л. Михайлин. – Київ : Цул, 2019. – 496 с.

    У підручнику викладено один з основних навчальних курсів у системі підготовки майбутнього спеціаліста – «Основи журналiстики». Тут подані найважливіші теоретичні теми, передбачені програмою Міністерства освіти України, як-от: журналiстика як галузь масово- інформаційної діяльності, функції журналiстики, журналiстика як галузь суспільно-політичної діяльності, соціальна позиція журналіста, журналiстика як система засобів масової інформації, свобода преси і журналістської діяльності та ін. Посібник розрахований на студентів спеціальності «Журналiстика» та молодих працівників засобів масової інформації, що роблять перші кроки на шляху до оволодіння професією, але не мають базової освіти.

Павлів.jpg

Павлів, В

       Журналістський фейлетон  : практ. посібник /           В. Павлів. – Львів : Вид-во УКУ, 2017. – 128 с.

   Практичний посібник «Журналістський фейлетон» охоплює різні плани: історичний екскурс, методичні рекомендації та вказівки, блок практичних порад, взірців та завдань для студентів. Матеріал укладений на основі різноманітної теоретичної літератури, авторами якої були і класики, і сучасні українські, польські, французькі, німецькі, російські, британські й американські фахівці. Ця праця стане в пригоді всім, хто цікавиться історією формування фейлетонного жанру та хоче навчитися чи вдосконалити навички написання фейлетону, – студентам факультетів та відділень журналістики, професійним журналістам, незалежним дописувачам до періодичних видань.

1 009.jpg

Самарцев, О. Р.

    Творческая деятельность журналиста (очерки теории и практики): учеб. пособие / О. Р. Самарцев. – М. : Академический проект; Фонд "Мир", 2014. – 528 с.

    Данное пособие соответствует основным разделам курса "Основы творческой деятельности журналиста", рассматривает наиболее сложные в методологическом отношении вопросы создания текста в стиле перевернутой пирамиды, архитектонику, методику и структуру журналистского произведения.

bottom of page