top of page
5 001.jpg

Бердинських, К.

   Єлюди. Теплі історії з Майдану : [блог-шоденник] / К. Бердинських. – Київ : Брайт Стар Паблішинг, 2014. – 184 с. – (Теплі історії).

 

     Ця книжка – блог-щоденник з Інтернету, який автор розпочала під час Євромайдану. Журналістка Крістіна Бердинських, поспілкувавшись на Банковій із двома медичними волонтерами, написала першу історію про них на своїй сторінці у соцмережі. Коли на Банковій силовики застосували газ, ці хлопці побігли надавати першу допомогу. Потім вона щодня зустрічала на Майдані таких прекрасних людей, як ці медики. Скромних і водночас упертих і відчайдушних, із різним рівнем доходів та освіти. 20 грудня створила сторінку на Facebook "Єлюди-maidaners", де почала публікувати історії про майданівців.

к2.jpg

  Борітеся – поборете! Поетика революції / [уклад. О. М. Уліщенко]. – Харків : Віват, 2014. – 96 с.

 

     До книги увійшли вірші поетів різних поколінь, поєднаних однією ідеєю – боротьбою за незалежність, свободу і соборність України. Поетичні рядки сповнені туги за полеглими в нерівному бою і, разом із тим, світлої віри в перемогу, нездоланність нашого народу. Світлини з Майдану проникливо відтворюють усю палітру буремних протистоянь. Книга присвячена лицарям духу, які в часи диктаторських режимів боролися за незалежність рідної країни, за її свободу і соборність.

3 001.jpg

Гук, Н.

   Євромайдан. Звичайні герої / Н. Гук. – Київ : Брайт Стар Паблішинг, 2015. – 144 с.

 

     Це збірка розповідей про звичайних і водночас неймовірних людей, які творили революцію 20132014 років. Тут усього потрошку: долання меж і страхів, шалена любов до Батьківщини і рішучість діяти, бажання залишити нащадкам єдину та квітучу Україну, переосмислення буття й відкриття нового себе, сміливість відстоювати свободу, перемога над байдужістю, буденні дива. Але основа всіх подій єдина  прагнення змінити світ на краще та віра, яка не знає слова "неможливо".

4 001.jpg

   Євромайдан: хроніка відчуттів : [колекція есе] / Т. Прохасько [та ін.]. – Брустурів : Дискурсус, 2014. – 156 с.

 

     Подія Євромайдану й окремі дії в період його тривання матимуть повно інтерпретацій із поглядів історичного, суспільного, культурного... Вже зараз звучить чимало думок й оцінок. Але на все свій час. Чи не найцікавішими після кожної історичної епохи є польові враження. Адже саме в них найдостовірніші й найцінніші деталі. Ще краще, коли це враження людей не лише з досвідом, а й умінням його передати. Проте автори цього есе не фіксують події, а реагують на них. Так, як може відгукнутися тільки українець. І роблять вони це у власній письменницькій манері.

х2 001.jpg

   Євромайдан: хроніка в новелах / [упоряд.

В. Карп'юк]. – Брустурів : Дискурсус, 2014. –

216 с.

 

     До книжки ввішли кращі тексти, надіслані на конкурс "Новела по-українськи" від журналу "Країна". Читати тексти про Майдан – нагадувати собі про нові знання. Із цих новел долинає запах диму, пісні "Океану Ельзи", пара смачного чаю з медом та імбиром, уламки світлошумових гранат і лемківська мелодія "Пливе кача", що стала тепер символом скорботи всієї країни. І кожен такий текст – іще одна цеглинка пам’яті Небесній сотні та спроба зробити її вічною. Згустки відчуттів, емоцій і сюжетів, які ми ще так добре пам'ятаємо і які варто ніколи не забувати.

2 (2).jpg

Капранов, В. В. (Брати Капранови).

   Майдан. Таємні файли / В. В. Капранов,

Д. В. Капранов. – Київ : Нора-Друк, 2017. –

320 с.

 

     У Революції Гідності брали участь мільйони, ті події бачили всі, але кожен – окремо і по-своєму, адже неможливо одній людині одночасно перебувати скрізь, де відбувалися головні події Революції – на Майдані, на Банковій, на Грушевського, у Маріїнському парку... Тому те, що насправді сталося тоді, лишилось і досі оповитим таємницями. Автори спробували отримати збалансовану картину Української Революції і для цього поспілкувалися з безпосередніми свідками та
учасниками тих подій. 

6 001.jpg

Кошкіна, С.

   Майдан. Нерозказана історія : голов. розслідування подій Революції Гідності /

С. Кошкіна. – Київ : Брайт Старт Паблішинг, 2015. – 400 с.

     У книзі зібрані відверті інтерв'ю з головними персонажами тієї історичної зими. Персонажами, що перебували по обидва боки барикад. 80 відсотків контенту унікальні – дані та свідчення очевидців публікуються вперше. Завдання – максимально точно реконструювати події, насамперед, кулуарні, процеси, які були приховані від очей тих, хто мерз на площах, але які безпосередньо вплинули на результат Революції Гідності.

1 001.jpg

   Майдан від першої особи. 45 історій Революції гідності / Укр. ін-т нац. пам'яті ; [упоряд.: Т. Ковтунович, Т. Привалко]. – Київ : К.І.С, 2015. – 320 с.

 

     У збірнику подані фрагменти спогадів учасників протестних акцій, що відбувалися в Україні з 21 листопада 2013 року до 22 лютого 2014 року і названі Революцією гідності. Інтерв'ю були зібрані Українським інститутом національної пам'яті у рамках проекту "Майдан: усна історія". До збірника відібрані спогади учасників, різних за статтю, віком та умовною формою участі, з тим, щоб представити структурованість Майдану як самоорганізованої соціальної мережі.

7 001.jpg

   Майдан. Свідчення. Київ, 2013–2014 роки / за ред. Л. Фінберга, У. Головач. – Київ : Дух і Літера, 2016. – 784 с. – (Бібліотека спротиву, бібліотека надії).

 

     Ця книга  добірка свідчень про події Революції Гідності в Україні (листопад 2013 лютий 2014 років). Зібрані та публікуються розповіді оборонців, медиків, священників, митців  людей різного віку та фаху, мешканців практично всіх регіонів країни. Вони були учасниками й свідками Майдану – етапу "народження нової нації". Майдан, поза сумнівом, стане одним із важливих символів української новітньої історії. Багатоголосся думок, представлених у книзі, ми впевнені, зацікавить як сьогоднішніх, так і прийдешніх читачів.

2 001.jpg

Мухарський, А.

   Майдан. (Р)Еволюція духу : [мистец.-культурол. проект] / А. Мухарський. – Київ : Наш формат, 2015. – 312 с.

 

     Книга-калейдоскоп, в якій зібрані відверті й критичні погляди на Українську революцію 20132014 рр., емоції без купюр і деталі, що залишились за кадром медіа.

     Публічні інтелектуали, громадські діячі, філософи, історики, письменники, художники, герої й очевидці революційних днів української історії в щоденниках, есе й ексклюзивних інтерв’ю розповіли про темний бік Майдану, версії причин і наслідків, "білих плям" і таємничих збігів у подіях листопада 2013  лютого 2014 рр.

х3 001.jpg

Рудневич, М.
   Я з небесної сотні = Я из небесной сотни : повість / М. Рудневич. – Київ : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2015. – 182 с. – (Доросла серія). – Укр. та рос. мовою.

     Герой повісті молодого письменника чимось нагадує селінджерівського Голдена Колфілда. 19-річний студент Макс зі Сміли легко й відкрито оповідає про своє життя  про навчання, однокурсників, родину, про свою кохану дівчину Іванку, яка вчиться в Києві а батьки хочуть відіслати її на навчання до Франції... 
     Але стається Майдан, і Макс зі своїм другом-однолітком їде до Києва. Зрештою, це повість про три вирішальні доби на Майдані.

 

х1 001.jpg

Ухачевський, С.

   Легенди нескореної зими : роман  /

С. Ухачевський. – Львів : Кальварія, 2016. – 288 с.

 

     Жорстка й відверта розповідь автора – воїна, сценариста, письменника, володаря відзнаки "Золотий письменник України", про події на Майдані та поза ним, про маловідомі подвиги інсургентів та їх побут, про "героїв" антимайдану та його спонсорів. Так про Майдан не писав ніхто.

13 001.jpg

Филипович, Л. О.

   Майдан і Церква / Л. О. Филипович. – Київ : Техніка, 2015. – 656 с.

 

      Книга є наслідком моніторингу подій зими 2013 – 2014 рр., що відбулися в Україні після непідписання Україною Угоди про асоціацію з Євросоюзом, коли українці вийшли з мирними протестами проти політики влади. Фокус зроблений на зборі та аналізі інформації про реакцію релігійних організацій України та їх лідерів на мирні протестні народні акції та спроби силового придушення волевиявлення народу.

х4 001.jpg

Чижова, Л. Я.

   Зворотний відлік (від війни до війни) : низка новел / Л. Я. Чижова. – Миколаїв : Іліон, 2016. – 32 с.

 

     Автору книги довелося стати свідком і учасницею багатьох подій. Із пережитих зустрічей, знайомств, розлук і втрат склалися новели цієї книги.

     У вирі життєвих подій  долі однієї невеликої родини і велике любляче зранене серце Матері, у якої війни забирали всіх рідних. Через розповідь простої
української жінки Марії автор промовляє наболіле чи не кожної української сім’ї, яка на собі відчула трагедію 2-ї Світової війни, труднощі становлення України як держави, Майдан 2014 року і АТО, на якому й досі гинуть захисники рідної країни.

bottom of page