top of page
Історія укр літ 2006.jpg

   Історія української літератури. Кінець XIX – початок XX ст. : підручник. У 2 кн. Кн. 2 / за ред. О. Д. Гнідан. – Київ : Либідь, 2006. – 495 с.

 

  У підручнику розглянуто літературний процес кінця XIX–XX ст. – одного з найплідніших періодів розвитку літератури, переосмислено спадщину українських письменників різних напрямів і шкіл.

  Представлено українську духовну драму ключових постатей літературного процесу та представників діаспори.

    Для студентів вищих навчальних закладів.

Іст 2.jpg

       Історія української літератури XIX століття : підручник. У 2кн. Кн. 1 / за ред. М. Г. Жулинського. – Київ : Либідь, 2005. – 656 с.

 

  Розглянуто літературний процес в Україні 60–90-х років XIX ст. Проаналізовано розвиток реалістичних і натуралістичних тенденцій, виокремлено літературні портрети П. Куліша, Л. Глібова, Ю. Федьковича, І. Франка, І. Нечуя-Левицького, Панаса Мирного, Б. Грінченка, Я. Щоголева, І. Манжури, П. Грабовського, М. Кропивницького, М. Старицького, І. Тобілевича (І. Карпенка-Карого). Подано контрольні запитання та завдання до тем, список рекомендованої літератури.

  Для студентів, аспірантів, викладачів, широкого кола поціновувачів українського письменства.

Наєнко.jpg

Наєнко, М. К. 

   Історія українського літературознавства : підручник / М. К. Наєнко. – Київ : Академія, 2001. – 360 с. – (Альма-матер).

 

  У підручнику системно осмислено здобутки критики, історії й теорії української літератури. У хронологічній послідовності проаналізовано основні праці з цих питань, подано їх як органічну частину світового літературознавства.

    Розрахований на студентів-філологів, учителів-словесників, всіх тих, хто не байдужий до художнього слова та наукової думки про нього.

Русанівський2.jpg

Русанівський, В. М. 

    У слові – вічність. Мова творів Т. Г. Шевченка / В. М. Русанівський. – Київ : Наук. думка, 2002. – 240 с.

 

     Якщо ви хочете докладніше довідатись, на якій діалектній базі формувалася поетична мова Т. Шевченка, щоб потім стати основою загальнонаціональної літературної мови, якщо вам треба пізнати джерела творчості Кобзаря, прочитайте цю книжку.

     Книжка призначена філологам-науковцям, викладачам, студентам та широкій громадськості.

687f1394760a173eb4a23e27bb5cebf4.jpg

    Українська література XIX століття : хрестоматія : навч. посібник / упоряд. Н. М. Гаєвська. – Київ : Либідь. – 2006. – 1328 с.

  У хрестоматії вміщено твори 60 письменників, які виступали в літературі впродовж XIX ст. – від початку до 90-х років. Поряд із знаними митцями представлено творчість майстрів слова, мало відомих сучасному читачеві. Широко використано матеріали архівів. Окрім художніх творів, подано тексти літературно-критичних праць М. Костомарова, М.  Шашкевича, П. Куліша, І. Нечуя-Левицького, Б. Грінченка та ін. Видання містить біографічні довідки про письменників, бібліографію творів та праць про них.

  Для студентів-філологів, а також учителів і учнів гуманітарних гімназій і ліцеїв.

001.jpg

    Українське слово : хрестоматія укр. літ. та літ. критики ХХ ст. В 4 кн. Кн. 1 / упоряд. В. В. Яременко. – Київ : Аконіт, 2001. – 799 с.

 

  Хрестоматія усунула проблему навчальних текстів. Читачі одержали для користування не тільки твори письменників, а й справді наукову літературну критику та ґрунтовні літературознавчі статті. Вона й сьогодні залишається єдиним універсальним виданням, що представляє панораму характерних явищ літературного процесу ХХ ст.

Чижевський.jpeg

Чижевський, Д. І 

    Історія української літератури / Д. І. Чижевський. – Київ : Академія, 2003. – 568 с. – (Альма-матер).

    Це поки що єдине у вітчизняному літературознавстві масштабне дослідження літературного процесу в Україні, виконане за стильовою методологією, визначальним у якій є погляд на літературу як феномен естетики. 

Пропоноване видання містить "Історію української літератури (від початків до доби реалізму)" та своєрідне продовження її – "Реалізм в українській літературі".

   Для студентів, викладачів, усіх, хто цікавиться проблемами становлення та розвитку вітчизняної літератури.

1384129.jpg

Шевчук, В.

   Муза Роксоланська. Українська література XVI–XVIII століття. У 2 кн. Кн. 2. Розвинене бароко. Пізнє бароко / В. Шевчук. – Київ : Либідь. – 2005. – 729 с.

 

     Праця Валерія Шевчука "Муза Роксоланська" – це авторська історія давньої української літератури, створена письменником і перекладачем пам’яток старого письменства сучасною мовою. Друга книга оригінального дослідження фактично є історією літератури Козацької держави й охоплює другу половину XVII ст., яку автор розглядає як період розвиненого бароко, і XVIII ст. – період пізнього бароко.

    Для викладачів, студентів-філологів, учителів та широкого читацького загалу.

bottom of page